powrót

Termofory z pestkami wiśni

Termofory z pestkami wiśni

Termofory z pestkami wiśni mają niesamowicie wiele walorów. Rozpoczynając od właściwości leczniczych pestek, kończąc tym, że są zdecydowanie jednymi z tych termoforów, które są niezwykle uniwersalne. A to między innymi za sprawą możliwości zarówno ich rozgrzewania, jak i schładzania.

Rozwińmy temat właściwości leczniczych tego typu termoforów. Termofory są bezpieczne dla alergików. Stosowanie termoforów z pestek wiśni nie niesie ze sobą ryzyka poparzeń lub odmrożeń ani nie powoduje zamian  i alergii skórnych. Ich przewagą jest to, że działają punktowo, a zatem oddają ciepło bądź zimno dokładnie w tym miejscu,  któremu mają przynieść ulgę. Rozgrzane pestki wiśni wydają bardzo przyjemny zapach, który umili kurację.

Z termoforów może korzystać cała rodzina. Dzięki możliwości schładzania są idealne do stosowania przy urazach. U najmniejszych dzieci zazwyczaj są wykorzystywane przy kolkach jako kompres rozgrzewający (ale nie przegrzewający! – to ich ogromna zaleta, w odróżnieniu od tradycyjnych termoforów). Doskonale sprawdzą się u kobiet podczas bólów menstruacyjnych lub w okresie połogu jako okład na piersi.

Wiele dzieci w późniejszym czasie używa termoforów jako zabawki sensorycznej. Pestki owinięte kolorowym materiałem wydają przyjemne dźwięki, a ich ciekawa tekstura działa na wyobraźnię.

Ważne! Samo stosowanie termoforów jest bezpieczne, jednakże jeżeli stwierdzono choroby żył i serca, guzy lub raka, niedokrwistość tętniczą, egzemy, ostre stany zapalne i wysoką gorączkę zaleca się skonsultowanie z lekarzem przed ich zastosowaniem. Każdy objaw budzący niepokój, szczególnie u niemowląt i małych dzieci, powinno się omówić z pediatrą w celu wykluczenia poważniejszych chorób.