powrót

A może natura?

A może natura?

A może natura?

 Na rynku już od wielu lata można znaleźć przeróżne zabawki. Wyróżniamy wiele typów, kolorowe zabawki interakcyjne, naturalne zabawki drewniane, gry edukacyjne czy też przytulanki i pluszowe misie. Wszystkie zabawki można podzielić także na te spełniające normy oraz takie którym niestety wiele do nich brakuje. My jednak skupimy się dzisiaj na polskich zabawkach drewnianych.

Cała prawda o „drewniakach”...

Drewniane zabawki wielu z nas kojarzą się bardzo sentymentalnie to właśnie takim bawiliśmy się w dzieciństwie. Pamiętamy drewniane klocki, układanki i samochody, sami wymyślaliśmy fabułę zabawy oraz nadawaliśmy zabawkom cechy ludzkie. Wyobraźnia wtedy intensywnie pracowała, a to miało ogromny wpływ na nasz rozwój. Dlaczego więc dziś nie zaproponować dzieciom „drewniaków”?

Dlaczego warto wybrać drewniane zabawki?

1. Drewniane zabawki są naturalne oraz malowane są ekologicznymi farbami na bazie wody, które nie wywołują reakcji alergicznych, ani nie przyjemnego drażniącego zapachu.

2. Każdy drewniak ma piękny kształt, bez ostrych krawędzi. Nierzadko wykonany jest z jednej bryły dzięki czemu jest odporny na mechaniczne uszkodzenia.

3. Bardzo łatwe w utrzymaniu. Wystarczy zabawki przetrzeć wilgotną szmatką, aby pozbyć się kurzu i wszelkich zabrudzeń.

4. Wytrzymałe i ponadczasowe.

5. Doskonale uruchamiają kreatywność, pobudzają wyobraźnię oraz rozwijają zdolności manualne.

6. Dla dziecka w każdym wieku ze względu na ogromny wybór wzorów i zastosowań.

7. Wśród drewnianych zabawek można znaleźć takie jak: samochody, kolejki, klocki, przewlekanki, zabawki do pchania lub ciągnięcia.

8. Świetny pomysł na prezent ponieważ często istnieje możliwość spersonalizowania drewnianej zabawki.

9. Nie wydają żadnych dźwięków, dzięki czemu kojąco wpływają na układ nerwowy. Wyciszają i uczą koncentracji.

 

To jeszcze nie wszystkie argumenty świadczące o tym jak drewniane zabawki są wartościowe. Mamy jednak nadzieję, że tych 9 najważniejszych przekona Was dlaczego warto postawić na „drewniaki”!

 

Zachęcamy także do zajrzenia na dział Sakwojażowych zabawek drewnianych :)